Światłowód w Białobieli – styczeń 2022 roku

Moi drodzy, półtora roku temu po raz pierwszy wspomniałem o światłowodzie w naszej gminie i miejscowości – kto i kiedy będzie go prowadził. Dla przypomnienia:

  • sieć światłowodową w naszej gminie buduje firma Fibee https://fibee.pl/
  • na stronie http://getfibre.pl/ po podaniu adresu domowego i emaila możemy zapisać się na newsletter. Na emaila otrzymamy informację, gdy projekt się zakończy i będziemy mogli spodziewać się ofert konkretnych operatorów. Operatorzy trzymają rękę na pulsie, nie musimy o nic dopytywać, sami zapukają z ofertą do naszych drzwi. Możemy również sprawdzić, czy nasz dom jest ujęty w planie budowy sieci. Jeżeli nie, to proszę o zapoznanie się z kolejnym punktem
  • jeżeli nie ma naszego domu w planach, warto zadzwonić do Fibee pod numer +48 22 247 77 01 i zgłosić ten fakt konsultantowi. Być może bez dodatkowych zabiegów uda się dodać kolejny dom do planów.

Z najnowszych wieści, to dostałem informację o harmonogramie obejmującym cały powiat ostrołęcki. Budowa sieci w powiecie ma być zakończona w styczniu 2022 roku, więc to jest maksymalna data, po której i my doczekamy się lepszego dostępu do internetu. Fibee swoje prace kończy pozostawieniem kabla w granicy naszej działki. Będzie on takiej długości, żeby dało się go podłączyć do budynku. Podciągniecie kabla do budynku, instalacja routera – te zadania będą wykonywać technicy operatora, z którym podpiszemy umowę.

2 thoughts on “Światłowód w Białobieli – styczeń 2022 roku

    1. Niestety, nie dotarłem do żadnych nowych informacji, a wskazany numer stacjonarny został przełączony w tryb automatyczny, nie ma już dostępnych pod nim konsultantów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *